Karolína Kunftová | Tel: +420 777 869 941 | Mail: info@karolina-naturopatie.cz

Bylinná terapie

Co je bylinná terapie?

Západní fytoterapie neboli bylinná terapie využívá znalostí dávných kultur, které používaly byliny k terapeutickým účelům po tisíciletí, v kombinaci s nejnovějšími výzkumy v oblasti přírodní medicíny. Detailní znalost několika set druhů bylin, jejich aktivních účinných látek a znalosti specifických aplikací fytoterapeutik umožňují vysoce efektivní péči při řešení zdravotních problémů.

Fytoterapie je celosvětově uznávaná forma přírodní medicíny a díky zlepšení v oblasti analýzy a kontroly kvality léčebných bylin spolu s pokroky v oblasti klinického výzkumu, se konečně dočkává řádného ocenění a ohodnocení v oblasti léčby a prevence nejrůznějších onemocnění.

Co je cílem bylinné terapie?

Západní fytoterapie se velmi specificky aplikuje při řešení a předcházení širokému spektru zdravotních problémů od běžného nachlazení až například po modulaci imunitní odpovědi. Cílí opět na harmonizaci fungování celého organismu.

Jak pracuji?

Pracuji s českými tradičními bylinami, ale i fytoterapeutiky ze všech částí světa k zajištění maximálního léčebného efektu. Do protokolu vám mohu připravit čajovou směs, vybrat adaptogenní bylinu, namíchat bylinnou tinkturu nebo doporučit vitální houby.

Jako novinku nabízím i terapii pomocí Bachových květových esencí. Tato terapie je velmi efektivním doplňkem naturopatie, pomáhá uvědomit si emoce a pracovat s nimi.

Text je inspirován a částečně převzat ze stránek České naturopatické společnosti.